Home / Oferta / Maszyny CNC / VolCut 200-600

VolCut 200-600

KVPG 200-600 VolCut

VolCut, nowoczesna maszyna plazmowo-gazowa do obróbki termicznej arkuszy blach to doskonałe rozwiązanie dla małych, koszty procesów produkcyjnych, średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Obrabiarka sterowana numerycznie świetnie skraca i zmniejsza koszty procesów produkcyjnych. Wycinarka plazmowo-gazowa przystosowana jest do pełnej pracy ciągłej zarówno z plazmą jak i systemami gazowymi. Kompaktowa konstrukcja sprawia iż obrabiarka plazmowo-tlenowa jest łatwa w transporcie, odporna na uszkodzenia i gotowa do pracy tuż po dostawie.
Wymiary 2x6m. pola roboczego plotera sterowanego numerycznie zapewniają optymalne dopasowanie do potrzeb przedsiębiorstwa operującego w większych formatach blach. Uniwersalność słowo klucz dla inżynierów projektujących maszynę CNC klasy VolCut, przełożyła się na możliwość cięcia blach od cienkich 1mm. do nawet 150mm.

Plazma w obrabiarkach CNC

Nowoczesne wycinarki plazmowe umożliwiają szybką pracę w materiale zachowując jednocześnie niezwykle wysoką precyzję wycinanych detali.

Proces cięcia nie wymaga podgrzewania materiału, szczelina cięcia jest wąska, zakres grubości materiału bardzo szeroki zaczynający się od 1mm. Koszty pracy przecinarki plazmowej CNC są niskie w porównaniu z innymi technikami obróbczymi. Zautomatyzowany palnik plazmowy to doskonałe rozwiązanie obróbcze idące w parze z precyzyjnymi ploterami plazmowymi sterowanymi numerycznie.

Tlen i wycinarka plazmowa

Systemy tlenowo-paliwowe są ugruntowaną na przestrzeni lat metodą termicznej obróbki blach. Olbrzymia zaletą tego rozwiązania jest możliwość cięcia materiału o dużej grubości. Mieszanka gazowa z łatwością poradzi sobie z dowolny metalem, zarówno żelaznym jak i nieżelaznym stopem materiałów oraz wszelkimi rodzajami stali. To idealne rozwiązanie w parze z systemem plazmowym.

Wodny Stół Roboczy wycinarki plazmowej

Pole robocze obrabiarki CNC pokrywa się z najpopularniejszymi rozmiarami blach dostępnymi na rynku, możliwość pracy do 150mm. grubości oraz znane z innych aplikacji KT7 CNC systemy sterowania sprawiają iż wśród obrabiarek sterowanych numerycznie maszyny VolCut są klasą samą w sobie znajdując szerokie spektrum odbiorców.

Sterowana numerycznie wycinarka plazmowa wnosi nową jakość do procesów produkcyjnych. VolCut 200-400 to maszyna CNC na światowym poziomie. Stół wodny plotera plazmowego uzbrojonego dodatkowo w palnik gazowy gwarantuje łatwą i czystą pracę bez konieczności stosowania systemów filtracyjnych.

Uniwersalność wypalarki plazmowo-tlenowej VolCut

Wypalarka plazmowo-gazowa VolCut 200-600 to połączenie zalet obróbki technikami plazmową i tlenowo-paliwową. Dodatkowym atutem jest kompaktowa budowa umożliwiająca jej łatwy transport transportem lądowym i morskim oraz nie wymagający systemów filtro-wentylacyjnych stół wodny. Wycinarka plazmowo-gazowa pozwala na pracę w materiałach od 1mm. do 150mm.
Jest uniwersalnym rozwiązaniem na światowym poziomie nie posiadającym konkurencji w swojej klasie.

Cechy szczególne obrabiarki CNC

 • dwa systemy tnące
 • sprawdzona bezawaryjność
 • olbrzymia nośność
 • łatwość transportu
 • wysoka ergonomia pracy
 • cięcie od 1mm. do 150mm.
 • legendarna wytrzymałość
 • Precyzja pracy wypalaki sterowanej numerycznie

  Precyzyjne Sterowanie Numeryczne (CNC) maszyn pozwala z niebywała dokładnością kierować urządzeniem tnącym. Łuk plazmowy bądź płomień tnący zestawu tlenowo-gazowego w parze z odpowiednim rozwiązaniem KT7 CNC wprowadza procesy przemysłowe na nieosiągalny dotychczas poziom.
  Bezawaryjność, sprawdzone rozwiązania oraz ogromne doświadczenie w dostarczaniu maszyn do plazmowej obróbki blach na całym świecie dają absolutną pewność jakości maszyn KT7 CNC. Oszczędność czasu i pieniędzy jest widoczna od pierwszych chwil użytkowania wycinarki plazmowej. Łatwość obsługi sprawia, że praca obrabiarkami plazmowymi KT7 CNC to czysta przyjemność.


  Specyfikacja techniczna wycinarki plazmowej CNC
  VolCut 200-600

  Rodzaj stołu Wodny
  Nośność stołu 15000 kg
  Waga netto maszyny 1600 kg
  Ilość wody 2400 l
  Prędkość przejazdu 18000 mm/min
  Cięcie gazem TAK
  Ocynkowana konstrukcja TAK
  Malowanie NIE
  Rozmiary maszyny 6880x2490x1450 mm
  Poszerzenie bramownicy NIE

  Nominalne pole robocze 2000x6000 mm
  Typ pulpitu Osobny
  Rozmiar monitora 20’’
  Monitor dotykowy NIE
  Interfejs USB 2x
  Klawiatura Metalowa
  Manipulator kulowy TAK
  Regulator wysokości TAK
  Program CAM TAK
  Program CAD TAK
  Program do cięcia TAK
  Kule transportowe NIE
  Uchwyty na widły TAK
  Regulowane nogi podporowe 12
  Wanna Stal nierdzewna

  System autom. smarowania TAK
  Centralny napęd bramy Heavy Duty Tape NIE
  Napęd bramy obustronny na listwie zębatej TAK
  LSCG - Leveling System Chamfering Gates TAK
  DR - Dynamic Referencing TAK
  QS - Quick Start TAK
  RBE - Rotary Basing Edge TAK
  TSC - Torch Sensor Control TAK
  Stop&Go TAK

   

  Wycinarka plazmowa CNC - VolCut 200-600

  VolCut, nowoczesny kombajn plazmowo-gazowy do obróbki termicznej arkuszy blach to doskonałe rozwiązanie dla małych, koszta procesów produkcyjnych.średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Obrabiarka sterowana numerycznie świetnie skraca i zmniejsza koszta procesów produkcyjnych. Wycinarka plazmowo-gazowa przystosowana jest do pełnej pracy ciągłej zarówno z plazmą jak i systemami gazowymi. Kompaktowa konstrukcja sprawia iż obrabiarka plazmowo-tlenowa jest łatwa w transporcie, odporna na uszkodzenia i gotowa do pracy tuż po dostawie.